Kes ma olen ?

Tere !

Mina olen Mark Basalõga, 16-aastane noormees, kes läheb vahetusõpilasena Saksamaale YFUga.

See aasta lõpetasin ma põhikooli Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis. Kõik üheksa aastat on minu aastahinneteks olnud viied, viimase, 9.klassi kiituskirja saamise rikkusid ära matemaatika ja geograafia põhikoolilõpueksamid. Algul olin ma vihane ja kurb, kuid hiljem sain aru, et see on kõigest üks hinne ja see ei otsusta midagi. Kõige tähtsam on see, et tagasi tulles olen ma Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane.

Lisaks õppimisega olen üheksa aastat tegelenud võistlustantsuga, kuid kaks aastat tagasi lõpetasin. Vaatamata sellele, et minu tantsijakarjääris oli nii tõuse kui ka mõõnasid, olid need aastad väga lahedad. Sai palju võisteldud ja higistatud, vaeva nähtud ja poodiumitel seistud.

Nüüd olen juba kaks aastat tegelenud ujumisega, kuid eesmärki saada tippujujaks mul ei ole. Tervis on siiski esimesel kohal. Samuti olen üle aasta mänginud tennist Rene Buschi Tennisekoolis, kus on väga lahedad treenerid ja vinge seltskond.

Kooliväliselt olen ennast täiendamas käinud ka Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemias, Konfutsiuse Instituudis, kus olen õppinud nüüd üle 4 aasta hiina keelt. Olen käinud õppereisidel Venemaal, Hiinas ja suvelaagrites USAs.

Minu unistus on lõpetada gümnaasium kuldmedaliga ja minna Saksamaale piloodindust õppima, just sellepärast ma Saksamaa valisin. Saksa keel on Euroopas väga kasulik.

Minu hobideks on raamatute lugemine, tennise ja ka teiste spordialade vaatamine telekas, lennukite pildistamine, reisimine, vahepeal ka laulmine ning koertega mängimine.

Minu elu motoks on haarata igast võimalusest, mis ette tuleb. Just sellepärast lähengi ma Saksamaale vahetusõpilaseks.

Auf Wiedersehen !!!! Nautige suve !!!!

No comments:

Post a Comment