Friday, December 7, 2012

Let it snow, Let it snow, let it snow! Viimased nädalad jõuluootuses!

Tervitused! Täis on saanud 4 kuud Saksamaal, jäänud on veel umbes 7 ! Kahjuks lendab aeg liiga kiiresti!

Kuid mis ma olen selle aja jooksul teinud?
 kodu-kool-sõbrad-kodutööd-lemmikloomad-trenn-söök-saksa keel-shoppamine-lugemine-unistamine!

Minust on saanud tõeline sakslane! Üleeile kirjutasin inglise keele kontrolltööd - üks analüü, kommentaar ja kiri. Ja arvake mis, terve teksti mõtlesin ma algul saksa keeles välja, siis tõlkisin paarkümmend sōna saksa keelest inglise keelde ja siis sain lõpuks tööga valmis! Päris huvitav - 9-aastane inglise keele oskus kaob juba nelja kuuga. 

Koolis on kõik normaalne, kuigi paljud ütlevad, et ma ei peaks nii palju õppima ja kõik kodutööd kaasa tegema. Aga siin on kool lihtne. Kodutöid pole liiga palju, sest kui sul on rohkem, kui 6 tundi päevas või kui sul on sama tund ka järgmisel päeval, siis ei anta midagi õppida. Kuid see nädal oli täiesti õudusunenägu : Mate, Inka ja Saksa kontrolltööd, ning kõik need kell 8 hommikul! 
Sain ka mõned KT tagasi: keemias sain 5 , klassi kolmas parim töö. Eks Pr. Solnsoni õppetunnid on kasu toonud!(Mõeldes MG-le)! Geograafias sain 4, mis pole samuti paha. Üldiselt olen parem, kui saksa keskmine õpilane, mis on üllatav, kuid mõned õpetajad ei arvesta parandades minu grammatikavigu.

Niisiis ka natuke päevakorraldusest :

05.45 Äratus
06.00 Hommikujooks
06.35 Pesema
06.40 Hommikusöök
07.40 Kooli
08.00 Kool
09.35 Esimene vahetund
10.00 Teine tund
11.30 Teine vahetund
11.50 Kolmas tund
13.20 Söögipaus
14.20 Neljas tund
15.50 Paus
15.55 Viies tund
17.30 Kool lõpuks läbi

Tavaliselt on mul neli tundi, aga kord kahe nädala tagant, kolmapäeviti, on kool kella poole kuueni. Siis läbi pimeda ja porise metsa tagasi koju! Õnneks sadas täna hommikul palju lund, ja ka terve päeva.

Eile käisin esimest korda ujumas, peale neljakuulist pausi. 1,5-tunnine trenn, peale seda olin kui kartulikott, mis lebas diivani peal. Kuid see on loomulik. Seega järgmisest nädalast kolm korda nädalas ujumine, kord nädalas tennis, üks kord sulgpall ja siis veel hommikujooks. Sellest peaks vast piisama!

Eelmine nädal käisime perega jõululaadal ja ka itaalia restoranis söömas. Oli ilus ja maitsev, kuid lumi, mis mind iga aasta Raekoja platsil jõuluturul rõõmustas, oli ainult unistusena ja mõtetena kaasas. Vihmasadu, see oli vast tore! Tagasi koju sõitis sadas siiski lund ning sai isegi lumesõda tehtud, kell pool kaksteist öösel!

Esimese advendi veetsime isa nõbu juures kohvipausil. Mõnus õhkond ja magusad tordilõigud hõõgveiniga, mis viisid kõigil keele alla!

Eks ma olen juba liiga palju rääkinud, kirjutan varsti uuesti! Aga lõpetuseks veel mõned pildi! Kuidas meeldib?Tschüsi!

No comments:

Post a Comment