Sunday, August 5, 2012

Siin ma olengi !!!

Tsauki !


See on nii imeline ja võrratu ! Ma jõusingi lõpuks Saksamaale ja kõik on nii hea. Lendasin siis 3.augustil varahommikul koos Claudia ja Mailiga Oslosse, kust hiljem istusime Hamburgi lennu peale. Estonian Airi lennul saime mingi muffini, Lufthansa pakkus imemaitsvat croissanti martsipaniga.

Lennujaamast väljudes mõtlesime, et teeme natuke pulli ja ei lähe kohe Yfukate juurde, aga ei tulnud välja. Nad olid väga rõõmsad ja toredad. Finia, kes oli meie keelerühma vanem ja tema sõbrannaütlesid, et me peame veel ära ootama mingi türklase ja siis kell 16.00 pidi saabuma tüdruk Rumeeniast. See oli päris väsitav, aga me oskasime Claudiaga aega sisustada. Poed, vaateplatvorm, Monopoly ja UNO - kõik muidugi põranda peal maas, kümme tuhat kohvrit kõrval. Inimesed vaatasid meid päris imelikult. Kui Rumeenia tüdruk lõpuks saabus, jooksime kuuekesi rongi peale, mis sõitis Hamburgi ja sealt siis edasi Schleswigisse. Algus näis olevat hea, aga kui istusime teise rongi peale, saime teada, et see on vale rong. See oli mingi "very special" rong, kus oli mingi vana sisustus, 60.ndatest ja vanuritele olevat see rong väga meelt mööda. See rong liikus kord nädalas ja muidugi olime me suutelised sellise apsaka teha. Niisiis tulime selle pealt maha ja ootasime uut. Rongijaamas pidin tassima kahte oma 25 kilogrammilist kohvrit koos seljakotti ja kahe spordikotiga. See oli õudne.


Kella 8 me siiski jõudsime tervetena Schleswigisse, kus meid võtsid vastu meie keelepered. Ma olin küll oma perest palju kuulnud, aga nende pilti küll mitte. Nad on väga armsad inimesed ja hoolitsevad minu eest. Alati üritavad mulle veel rohkem toitu pakkuda, kuigi kõht on juba täis. Koeraga on eriti hea, Thessa ei väsi kunagi ära. Temaga võib mängida hommikust õhtuni frisbit ja ta ei kuku kokku.

Esimesel päeval käisime vanas viikingite külas ja linnas, see oli päris huvitav. Meenutas vabaõhumuuseumi. Pärast seda üks ülimaitsev jäätis väikeses kohvikus oli ilusa päeva lõpetuseks hea maiuspala.

Täna käisime vahetusisaga  vanade autode näitusel ja samuti näitas ta mulle meie kodukanti. Tal on u 5 mootorrattast ja tema vennal, Clausil on neid u 12. Täitsa hull !
 Pärast seda sõitsime jalgrattaga Schleswigisse ja seal tegid nad mulle citytuuri, linn on täpselt Tartu moodi. Kogu teekond oli u 20 km.

Hiljem kirjutan rohkem. Praegu lähen alla, Till on üksinda ja vaatab telekat, ei taha ebamugavust tekitada.

Homme on esimene keeleõppe päev, nii et varsti kuulete muljeid jne. Claudia ja Maili, SEE YOU TOMORROW!

                                                     Viikingite küla - Hedeby !!!                                                        Hostisa 40-aastane mootorrattas, täiega vinge !!!!


                                                                
                                                     American Eagle car !!!

No comments:

Post a Comment