Wednesday, October 3, 2012

VOL 2 Solingen

Niisiis käisime perega esimesel päeval Lennuplatsil kuumaõhupalle ja väikeseid lennukeid. Päris lahe oli ! Inimesed käisid toidutalongidega ringi ja paljud olid purjus.

Esimene koolipäev oli täiega vinge. Ükski õpetaja ei teadnud, et ma olen vahetusõpilane, nii et pidin ennast igas tunnis tutvustama. Muusika tunnis laulsime Bonney M laule, New Soul, Stir it up, Hotel Californiat, Wonderwalli, Californicationit jm. Hiljem mängisime süntesaatoritel New Souli ja järgmisel nädalal seda sama kongodel, trummidel, kitarril, klaveril, viiulil, trummidel jm nagu bänd. Teised laulsid. Video laen hiljem ülesse.

New Soul

Koolis on u 1400 õpilast, 5 - 13 klass. Minu klassis on 130 õpilast. Siiski pole me kõik koos, iga tund
on umbes 5 erinevat õppeainekursust, mille vahel tuleb valida. Nii et tunnis on umbes 30 õpilast.

Vahetunnid on 25 minutit ja kõik on alati õues. Väljas sööme hommikuvõileiba-Brottütet ja puuvilju. Kōik tulevad alati minu juurde ja küsivad imelikke küsimusi Eesti kohta või ajavad niisama juttu. Keegi muidugi ei teadnud Eesti kohta eriti palju. Eesti keel tundub neile kui itaalia keel - nii armas. Kui ütlen õudusööunenäod, siis kõik naeravad. Raske hääldada. Kui ütlen, et Eestis on talvel -20 C normaalne, siis küsivad nad, kas me elame igludes ja kuidas üldse talvel ellu jääme. Lumehanged on siin ka harukordne asi. Õnneks nüüd teavad kõik, et SKYPE tuleb Eestimaalt. Kas teil seal väikesel maal internetti on? Muidugi mitte !!! Me elame kiviajastus.

Minu sõbrad - Kimi, Leonie ja Max !
Paar pilti siis koolist ja koolitoidust. Koolisöök paljudele ei meeldi, selle asemel käime kooli kõrval asuvas toidupoes, sealt saab kõike. Aega on piisavalt, lõunapaus on 1 h. Haribo kommid on alati kaasas, sest neid tehakse Solingenis.

No comments:

Post a Comment