Sunday, September 2, 2012

Berliin

                           Berliin on võrratu, või mitte?!?

Eelmine nädalavahetus käisin perega Berliinis. Läksime sinna rongiga, see tundus olevat lahe idee, ning nii see ka oli. Reede hilisõhtul, umbes kella 10 paiku jõudsime Karude linna. Ja see polnudki just selline Berliin, mida ma 4 aastat tagasi külastasin. Berliini ööelu on huvitav ja mitmekülgne. Kõik noored olid tulnud linnatänavatele välja, joogipudelid käes ja kaenlaall. Ja siis üks vana mees, u 45 , mitte eriti hästi hooldatud, käis tänaval ringi poekäruga ja kogus pudeleid. See on tegelikult päris hea äriidee. Ühe pudeli pant on 25 eurosenti ja tal oli neid umbes 150 ! 37-40 Eurot ühe ööga pole sugugi paha. Kes tahab, või  soovitada ka head kohta, kus neid Berliinis koguda!!! 

Ööbisime hotellis, üpris kena kohake. Kõige huvitavam oli see, et meie hotelli kõrval põles öösel diivnan. Aga see olevat normaalne Endises DDR Berliinis. Hommikul sõime ja siis läksime Berliini Müüri imetlema, ja see on tõesti imetlemist väärt. Paljud noored kunstnikud tegid oma tänapäevakunstiteoseid just sellele (verisele) müüril. Kui kõndida ringi Berliinis, siis see tundib olevat nagu kaks erinevat riiki. Lääneliku arhitektuuri ja elustiiliga Lääne-Berliin kihab inimestest ja poodidest. Endine kommunistlik Ida-Berliin on mulle nagu ajas tagasi minek. Vanad 5-korruselised majad ja suured laiad tänavad, nagu Varssavis või Moskvas.

Pärast jalutuskäiku käisime Arvutimuuseumis. See oli  huvitav, ma ei teadnud ennem nii palju arvutitehnoloogiast ja arvutimängudest. Õhtul läksime minu keelelaagripere sõprade juurde sünnipäevapeole. Nad elavad Ida - Berliini äärelinnas, Grünaus. Ilus koht, mis on täis rohelust. See oli tore pidu, palju inimesi ja imemaitsev toit. 

Ööbisime külalistemajas, Kus tagahoovis oli rand suure jõe kaldal. Läksime hommikul sinna ujuma. Pärast seda hommikusöök, sõit rongiga tagasi kesklinna, väike jalutuskäik ja rongijaama tagasi. Rongisõit koju ja õhtul kell 11 voodisse tudule ! 

Berliin on võrratu, ta on seda väärt !

No comments:

Post a Comment